Przystąpiliśmy do drugiej edycji programu CEO Szkoła z klasą 2.0 Jesteśmy w Pilotażu 2.0
Aktualności dotyczące programu znajdują się na stronie szkolazklasa2zero.pl
Główny blog programu i wszystkie informacje związane z blogowaniem uczniów dostępne na stronie blogiceo.nq.pl/szkola2zero
Pod tym linkiem http://szkolazklasa2zero.nq.pl/szkoly/ znajduje się interaktywna mapa wszystkich szkół biorących udział w tegorocznej edycji programu. Odnalezienie interesującej nas szkoły umożliwia wyszukiwarka. Tam też znaleźć można naszą szkołę.
Wizytówka naszej szkoły w II edycji programu zawiera nazwiska nauczycieli biorących udział w programie i opisy działań związanych z TIK. Efektem wspólnych działań projektowych jest niniejsza Encyklopedia 2.0
Szkoła z klasą 2.0 edycja I rok szkolny 2010/2011
W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła przystąpiła do programu Szkoła z klasą 2.0. Organizatorem jest CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej). Celem jest opracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach. W I semestrze nasza praca skupiała się na tworzeniu kodeksu 2.0. W działania zaangażowani byli uczniowie i nauczyciele.
kl. IVa i pan Mariusz Markiewicz
kl. IVd i pan Mariusz Wojciński
kl. VIa i pani Magdalena Kaczalska
kl. VIc i pani Aleksandra Terlecka
kl. IIIc i pani Natalia Wojcińska
Koordynatorem wszystkich działań szkolnych jest pani Danuta Chwastek. Zostaliśmy przyjęci do Laboratorium 2.0.
Wizytówka szkoły w I edycji programu na stronie CEO - tam więcej o działaniach
Wizytówka szkoły w I edycji programu na stronie CEO - tam więcej o działaniach
Na początku, czyli jesienią, odbywały się debaty klasowe. Podsumowaniem była debata szkolna, która odbyła się 14 stycznia 2011 r. Wówczas to powstała pierwsza wersja naszego Kodeksu 2.0.
Poza tym nasza praca skupiała się na zadaniach TIK- np. zadania o Wikipedii, czy też prowadzenie pogadanek dla uczniów klas III.
Kolejnym etapem (II semestr) była realizacja projektów. Na projektowaniu uczniowie klas VI realizowali projekty, podczas których uczyli się wykorzystywać TIK. Efekty zaprezentowano na Festwalu Nauki, który odbył się 1 czerwca 2011 r.